Catre pagina principala Sageata separare Despre Sageata separare Structură Sageata separare Senat UCV Sageata separare Comisiile Senatului UCV

Comisiile de specialitate ale Senatului Universităţii din Craiova

 

I) Comisia pentru programe de licenţă, masterat, doctorat şi formare continuă:

  • Prof. univ. dr. Dumitru Nicolae -  Facultatea de Mecanică
  • Conf. univ. dr. Dincă Daniela Liliana – Facultatea de Litere
  • Conf. univ. dr. Berceanu Dorel – Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor
  • Prof. univ. dr. Iancu Ion – Facultatea de Științe
  • Conf. univ. dr. Popescu Alexandrina Mihaela
  • Prof. univ. dr. Mocanu Lucian Mihai - Facultatea de Automatică, Calculatoare și Electronică – Președinte comisie
  • Prof. univ. dr. Popescu Mihaela – Facultatea de Inginerie Electrică
  • Student Lazăr Anamaria – Facultatea de Litere
  • Student Breazu Dorin Florinel – Facultatea de Mecanică
  • Student Chifu Nicolas Manuel– Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor

 

II) Comisia pentru cercetare ştiinţifică, proiecte finanţate din fonduri europene, relaţii publice, parteneriate şi  relaţii internaţionale:

  • Prof. univ. dr. Teodorescu Cristiana - Facultatea de Litere
  • Conf. univ. dr. Vladu Marius – Facultatea de  Agronomie
  • Prof. univ. dr.  Pîrvu Elena – Facultatea de  Litere
  • Prof. univ. dr. Rusu Ligia - Facultatea de  Educație Fizică și Sport
  • Conf. univ. dr. Iacobescu Gabriela – Facultatea de Științe
  • Prof. univ. dr. Tarniță Daniela – Facultatea de Mecanică
  • Conf.univ. dr. Ionașcu Costel - Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor
  • Prof. univ. dr. Popescu Dan – Facultatea de Automatică, Calculatoare și Electronică – Președinte comisie
  • Student Iacob Mihai Lucian -  Facultatea de Drept
  • Student Iureș Mugur Victor Constantin  – Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor

 

III) Comisia pentru activităţi economico-financiare, tehnice şi administrative:

  • Prof. univ. dr. Olteanu Edmond Gabriel – Facultatea de Drept
  • Prof. univ. dr. Sichigea Nicolae - Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor
  • Prof. univ. dr. Criveanu Maria- Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor – Președinte comisie
  • Prof. univ. dr. Saliu Solange – Facultatea de Științe
  • Prof. univ. dr. Siminică Marian -  Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor
  • Conf. univ. dr. Dumitru Ilie – Facultatea de Mecanică
  • Student Dumitru Ionuț - Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor
  • Student  Popescu Elena Daniela – Facultatea de Educație Fizică și Sport

 

IV) Comisia pentru strategii, programe de management ale Consiliului de administraţie şi dezvoltarea sistemului de control managerial intern:

  • Conf. univ. dr. Constantinescu Constanța Dana -  Departamentul de Matematici Aplicate
  • Conf. univ. dr. Buzera Ion -  Facultatea de Litere
  • Prof. univ. dr. Popescu Paul - Departamentul de Matematici Aplicate
  • Conf. univ. dr. Olimid Parmena Anca - Facultatea de Științe Sociale
  • Prof. univ. dr. Mănescu Leonardo-Geo - Facultatea de Inginerie Electrică – Președinte comisie
  • Conf. univ. dr. Păunescu Anca -  Departamentul de Limbi Moderne Aplicate
  • Prof. univ. dr. Răducanu Ruxandra - Facultatea de Drept
  • Student Popa Andrei Cosmin -  Facultatea de Automatică, Calculatoare și Electronică
  • Student Bucurel Adina Georgiana - Facultatea de Științe

 

V) Comisia pentru managementul calităţii, evaluare academică şi acreditare:

  • Conf. univ. dr. Ionuț Șerban - Facultatea de Științe Sociale  – Președinte comisie
  • Conf. univ. dr. Crăciun Liviu -  Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor
  • Conf. univ. dr. Dănciulescu Daniela - Facultatea de Științe
  • Conf. univ. dr. Cerban Mădălina - Facultatea de Litere
  • Conf. univ. dr. Roşca Adrian - Facultatea de Mecanică
  • Prof. univ. dr. Samide Adriana - Facultatea de Ştiințe
  • Conf. univ. dr. Ciupeanu - Călugăru Eleonora Daniela - Facultatea de Horticultură
  • Prof. univ. dr. Mandache Lucian - Facultatea de Inginerie Electrică
  • Student Cucu Estera Diana - Facultatea de Litere
  • Student Epure Dragoș Ștefan - Facultatea de Automatică, Calculatoare și Electronică

 

VI) Comisia pentru activităţi sociale:

  • Conf. univ. dr. Boldișor George Adrian - Facultatea de Teologie Ortodoxă
  • Prof. univ. dr. Ciupitu Ion - Facultatea de Mecanică
  • Prof. univ. dr. Boengiu Sandu - Facultatea de  Științe
  • Prof. univ. dr. Damean Sorin - Facultatea de Științe Sociale – Președinte comisie
  • Conf. univ. dr. Crăciunoiu Nicolae - Facultatea de Mecanică
  • Lector univ. dr. Bălănescu Olivia - Departamentul de Limbi Moderne Aplicate
  • Student Lupu Paul Adrian - Facultatea de Teologie
  • Student Gălan Alexandru Ionuț - Facultatea de Şt. Sociale

 

VII) Comisia de coduri, regulamente şi probleme juridice:

  • Conf. univ. dr. Băjău Constantin- Facultatea de Teologie Ortodoxă
  • Prof. univ. dr. Brezovan Marius - Facultatea de Automatică, Calculatoare și Electronică
  • Conf. univ. dr. Coşoveanu Gabriel - Facultatea de Litere
  • Prof. univ. dr. Dănișor Dan Claudiu - Facultatea de Drept
  • Conf. univ. dr. Ghiţă Daniel - Facultatea de Drept  – Președinte comisie
  • Prof. univ. dr. Scurtu Ştefan - Facultatea de Drept
  • Student Gherlan Ilie Robert - Facultatea de Științe
  • Student Popa Sebastian - Facultatea de Drept
  • Student Smeu Andreea Dana - Facultatea de Drept

 

VIII) Comisia de buget:

  • Conf. univ. dr. Ogarcă Radu Florin - Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor
  • Prof. univ. dr. Lungu Romulus - Facultatea de Inginerie Electrică
  • Prof. univ. dr. Mihai Magdalena - Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor
  • Conf. univ. dr. Mehedințu Anca - Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor
  • Prof. univ. dr. Cercel Sevastian - Facultatea de Drept – Președinte comisie
  • Student Cepleanu Marian Bogdan - Facultatea de Inginerie Electrică
  • Student Stana George Emanuel - Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor
  • Student Popa Elena Georgiana - Facultatea de Mecanică

 

IX) Comisia pentru staţiuni şi institute CDI.

  • Prof. univ. dr. Bîzdoacă Nicu - Facultatea de Automatică, Calculatoare și Electronică
  • Prof. univ. dr. Alexandru Tudor -  Facultatea de Agronomie
  • Conf. univ. dr. Pânzaru Radu Lucian - Facultatea de Agronomie
  • Conf. univ. dr. Băducă Câmpeanu Constantin - Facultatea de Horticultură
  • Prof. univ. dr. Soare Marin - Facultatea de Agronomie
  • Prof. univ. dr. Cosmulescu Sina Niculina - Facultatea de Horticultură
  • Prof. univ. dr. Giugea Nicolae - Facultatea de Horticultură – Președinte comisie
  • Student Trăilă Dobrescu Adriana - Facultatea de Agronomie
  • Student Ilinca Emil Marian - Facultatea de  Agronomie

 

X) Comisia pentru sport şi cultură:

  • Prof. univ. dr. Boureanu Alexandru - Facultatea de Litere
  • Prof. univ. dr. Dănoiu Mircea - Facultatea de  Educație Fizică și Sport
  • Conf. univ. dr. Drăghici Ovidiu - Facultatea de Litere
  • Prof. univ. dr. Dragomir Marian - Facultatea de  Educație Fizică și Sport
  • Prof. univ. dr. Orţănescu Dorina - Facultatea de  Educație Fizică și Sport – Președinte comisie
  • Lector univ. dr. Şorop Aloisia - Facultatea de Litere
  • Student Murgu Diana Maria - Facultatea de Litere
  • Student Țărineanu Andrei Georgel - Facultatea de Horticultură

 

 

Aprobat în şedinţa de Senat din data de 17 martie 2016,

PREŞEDINTE SENAT,

Prof. univ. dr. ing. Ștefan Gheorghe